Найчастіше видалення зубів дітям до 6 років не потрібно, оскільки молочні зуби випадають самі, природним способом. Але скрізь бувають винятки, і дитина може зіткнутися з зубом, що не випав вчасно – це призводить до неможливості постійного зуба стати на потрібне місце. Визначити таку проблему може спеціаліст у рамках звичайного профілактичного огляду. Якщо існуючі методи лікування не принесуть належного ефекту, лікар зазвичай призначає видалення зуба на ранньому етапі, але це крайня міра.

Коли необхідно видалення молочного зуба

Процес природного випадання молочних зубів може затягнутися, тому що на першому етапі повинні витончитися зв’язки, що фіксують зуб у лунці, і тільки потім починається розсмоктування коренів. Побудити випадання молочного зуба має його розхитування. Але від розхитування до випадання може пройти до п’яти днів. У батьків виникають зазвичай одні й ті самі питання, пов’язані з випаданням молочних зубів у дітей , коли краще виривати молочний зуб і як грамотно це зробити без шкоди для дитини. Фахівці дають однозначні вказівки щодо цього – без медичних показань втручання не рекомендується. Такими свідченнями можуть бути:

 • Карієс у занедбаній формі;
 • Дискомфорт через розхитаний зуб;
 • Отримана травма;
 • Кіста, періодонтит, флегмона;
 • Вимога ортодонту.

Перед видаленням

Від правильності підготовки залежить те, наскільки просто дитина перенесе процедуру, а також те, чи будуть у процедури неприємні наслідки. Сама підготовка виглядає так:

 1. Для початку необхідно морально підготувати дитину до швидкого візиту стоматолога і в процесі підготовки пояснити їй, що видалення зуба не є хворобливою процедурою.
 2. Перед самою процедурою бажано добре погодувати дитину, тому що в найближчі кілька годин, включаючи двогодинну паузу після видалення зуба, їсти не можна.
 3. Для оцінки положення молочного зуба, а також для оптимального вибору стоматологічних інструментів та способу знеболювання необхідно зробити рентгенівський знімок.

Як відбувається видалення зуба у дитини?

Вибір анестезуючого засобу є досить важливим, але тут потрібно враховувати не так побажання батьків, як індивідуальні особливості самої дитини.

Батьки мають право контролювати процес видалення зуба. Лікар підбере таку методику видалення, при якій товщина коронки, як і місце розташування цього зуба, ніяк не вплине на кінцевий результат. Фахівець повинен провести процедуру вилучення молочного зуба так, щоб зачатки корінного не зазнали пошкоджень. Як тільки зуб буде видалено, область видалення закривається ватним тампоном.

Протягом двох годин після видалення їсти буде заборонено, крім того, протягом доби потрібно утриматися від торкання лунки язиком або руками. Також корисно як найчастіше виконувати полоскання ротової порожнини.

Чому варто звернутися до стоматології доктора Буня?

Процес видалення молочних зубів у нашій стоматології виконується за допомогою перевірених лікарських засобів, а також професійного обладнання. У кабінеті є всі умови для того, щоби лікарські процедури проходили максимально комфортно для маленького пацієнта.

Якщо у дитини корінь зуба вже розсмоктався, тоді видалення молочних зубів може відбуватися при використанні аплікаційної анестезії. Є варіант із застосуванням інфільтраційної анестезії, що означає попередню обробку ясен гелем-анестетиком та введення знеболювального. Застосування загальної анестезії виконується вкрай рідко, і лише за наявності відповідних вказівок з боку фахівця.

Чи може передчасне видалення зуба негативно повпливати в подальшому?

Якщо передчасно видалити зуб, це може створити проблеми в подальшому прорізуванні постійних зубів, тому після видалення використовуються знімні конструкції, які утримують місце під прорізування постійного зуба.

  Як може негативно повпливати не видалений уражений зуб?

  Якщо запалення пошириться на кісткову структуру біля зародка постійного зуба це може повпливати на розвиток його емалі.

  5/5 - (11 відгуків)