Що таке хірургічний навігаційний шаблон?

Це індивідуальна пластина виготовлена за моделлю щелепи пацієнта і надрукована на 3D принтері із застосуванням CAD/CAM технологій. Під час проведення імплантації отвори у шаблоні дозволяють точно встановити імплантати під певним кутом і на необхідну глибину.

Етапи імплантації із застосуванням навігаційного шаблону

  • Комп’ютерна томографія (КПКТ) та сканування щелепи.
  • Визначення програми лікування та узгодження її з пацієнтом -вибір імплантатів, їх кількості та інше.
  • Моделювання імплантації та шаблону у комп’ютерній програмі.
  • Лікар визначає оптимальне місце для імплантатів, глибину та кут установки, їх розміри. При цьому враховуються всі індивідуальні особливості пацієнта: обсяг кісткової тканини, розташування нервів, судин та верхньощелепних пазух.
  • Проектується та виготовляється на принтері сам шаблон.
  • Виконується імплантація за 3D шаблоном.

Перед операцією шаблон стерилізується та встановлюється у порожнину рота пацієнта. У місцях встановлення імплантатів лікар робить невеликий прокол, а потім встановлює сам імплантат. Жодних розрізів на ясна робити не треба. Встановлення одного імплантату займає лише до 10 хвилин.

Переваги дентальної імплантації із застосуванням навігаційного шаблону

Зменшення травматичності.

При використанні шаблону немає необхідності розрізати ясна. Лікар робить лише невеликий прокол у місці встановлення імплантатів. Це скорочує період реабілітації і дозволяє зменшити або зовсім уникнути набряків та больових відчутів.

Висока точність встановлення імплантатів.

Неточний кут установки імплантатів може стати причиною низки проблем :пошкодження кореня сусіднього зуба, неправильне навантаження на коронку, імплантат може зачепити верхньощелепні пазухи або нижньощелепний нерв. Застосування шаблону унеможливлює таку помилку і дозволяє точно позиціонувати імплантат навіть у зонах ризику таких як – нерви, пазухи.

У деяких випадках можливість імплантації без синус-ліфтінгу.

Якщо пацієнт має недостатній обсяг кісткової тканини, то при звичній імплантації спочатку необхідно наростити об’єм кісткової тканини, потім встановлювати імплантат. Це спричиняє збільшення кількості необхідних процедур, часу на імплантацію та додаткові витрати. Застосування шаблону дозволяє зробити імплантацію без нарощування кісткової тканини.

Заздалегідь спрогнозований результат операції та високі показники естетики.

Навігаційний шаблон моделюється та виготовляється індивідуально для кожного пацієнта за його 3D знімками та відбитками. У комп’ютерній програмі на 3D моделі щелепи пацієнта лікар точно визначає оптимальні параметри імплантатів та місце їх встановлення. І далі моделює сам шаблон, який друкується на 3D принтері.

У цій же програмі лікар моделює зубний ряд пацієнта. Таким чином, ще до операції можна подати майбутній результат.

Зменшує час проведення імплантації. Причому кілька разів.

За годину можна встановити 6 і більше імплантатів. При звичайній установці потрібно більше двох годин.

Спрощує встановлення імплантатів за відсутності двох і більше зубів підряд.

Якщо у пацієнта відсутні одразу кілька зубів у ряду, то шаблон дозволяє точно встановити імплантати відносно один до одного.

Яких результатів можна досягти

Поєднання сучасного обладнання та кваліфікованих лікарів дозволяє повернути здорову та красиву посмішку навіть у найважчих випадках!

5/5 - (9 відгуків)