Зробити синус-ліфтинг: особливості та вартість операції

При тривалій відсутності зуба виникає атрофія кістки, оскільки кістка без функціонального навантаження розсмоктується. Недостатність кісткової тканини в місці імплантації може бути викликана і індивідуальними особливостями будови зубощелепного апарату, після травм, операцій або травматичного видалення зуба.

Достатній обсяг кісткової тканини необхідний для надійної фіксації імплантів у кістці. Необхідна не тільки достатня висота, але й достатня ширина альвеолярного відростка: як мінімум 1 мм з язичної та піднебінної сторони.

В якості кісткового трансплантанту використовують:

  • аутотрансплантацію – невеликий шматочок кісткової тканини щелепи, ребра, клубової кістки самого пацієнта
  • донорську – алотрансплантацію (після відповідної обробки)
  • кісткову тканину тварин (ксенотрансплантант)
  • матеріали штучного походження – біокераміку, гідрооксіаппатит та ін.

У 80% випадків імплантація у проекції жувальних зубів на верхній щелепі супроводжується синус-ліфтингом.

Для стоматологів, які працюють багато років, ця операція не становить особливих проблем. Вони проводять її майстерно, з мінімальними наслідками для пацієнта. Важливою є ретельна підготовка до цієї відповідальної процедури. Адже від того, наскільки якісно буде нарощена кістка, безпосередньо залежить подальше встановлення на неї імплантів. Після успішної процедури на місці нарощування кістки можна буде встановлювати імпланти досить великих розмірів (1 см і більше в довжину). Вони можуть бути досить товстими (діаметр – 5-6 мм). У деяких випадках імпланти можна встановити навіть у ході її проведення, або через 3-4 місяці. Її виконує стоматолог, хірург або щелепно-лицьовий хірург. При цьому можна застосовувати як місцеву анестезію, так і загальний наркоз. Вона займає дуже мало часу – 20-40 хвилин.

Найпоширенішим видом кісткової пластики для імплантації є синус-ліфтинг – підняття слизової гайморової пазухи та нарощування кістки по висоті для створення «місця» для імплантату.

Синус ліфтинг можна виконувати двома способами:

  • Закритий – проводиться коли висота кістки у проекції верхньощелепних синусів становить не менше 3 мм,
  • Відкритий – якщо ця відстань менша за 3 мм.

Відкритий синус ліфтинг включає 4 етапи проведення:

  • У яснах, а також у кістці робиться отвір. Потім кістковий блок вирізається.
  • Дно гайморової пазухи зміщується. Для цього лікар застосовує спеціальні інструменти.
  • Потім він вводить спеціальну синтетичну кістку в той простір, який утворився через відшарування та підняття дна гайморової пазухи.
  • Перед ушиванням лікар розміщує раніше видалений кістковий блок в місці розрізу.

Проводять відкритий синус ліфтинг у тому випадку, коли у пацієнта у верхній щелепі спостерігається велика нестача кістки (висота менше 3 мм). Ця процедура досить складна. Її слід виконувати окремо від самої імплантації. Для того, щоб можна було безпечно встановити імпланти в нову кістку, з моменту синусліфтінга має пройти не менше 20 тижнів. За цей час із введених речовин має утворитися синтетична кістка. При цьому штучну кістку вже пронизуватимуть натуральні тканини, вона набуде необхідної м’якості. Це допоможе встановити імпланти, не завдаючи пацієнтові зайвої травми.

Закритий синус ліфтинг виконується тоді, коли у пацієнта залишилася кістка 7-8 мм у висоту. При цьому хірург переміщає низ гайморових пазух, не виконуючи розрізів. Він використовує ложе для імпланту, яке формує, застосовуючи спеціальний набір інструментів.

При закритому синусліфтінзі потрібно зробити «вікно» в тій зоні, куди пізніше потрібно буде встановлювати імплант. Далі хірург за допомогою стоматологічної фрези акуратно пересуває гайморові пазухи, і отриманий простір заповнює спеціальними гранулами. Дно при цьому піднімається. Далі, без додаткових розрізів, можна встановлювати імплант. Так як закритий синусліфтинг і встановлення імплантів можуть виконуватися за одну процедуру, слід дуже ретельно стежити за тим, щоб не було зайвого навантаження на встановлений імплант. Таке навантаження слід збільшувати акуратно та поступово. Це дасть можливість кістковому наповнювачу стати міцнішим і правильно оформитися.

Після цієї процедури виникає набряк на 7-14 днів, у поодиноких випадках можливі синці. Однак важливо розуміти, що набряк – це нормальна реакція організму на будь-яку хірургічну маніпуляцію, набряки проходять, але результат залишається!

Якщо в пацієнта раніше був гайморит, чи це є протипоказом?

Не завжди, перед маніпуляцією ми проводимо оцінку стану слизової гайморової пазухи, та отримуємо консультацію в високоспеціалізованих ЛОРів.

Чи потрібно вживати антибіотики після синус-ліфтингу?

Лікар виписує курс препаратів після маніпуляції, в залежності від індивідуального випадку.

5/5 - (9 відгуків)