Якісний здоровий сон – запорука гарного самопочуття та продуктивного дня. Після здорового сну людина почувається відпочившою та енергійною.

Якщо у Вас чи Ваших близьких голосне хропіння або після пробудження Ви почуваєтеся млявим, розбитішим, ніж наприкінці важкого робочого дня, то можлива причина – синдром обструктивного апное сну (СОАС).

Що таке СОАС

Під час сну повітря перестає надходити в організм в попередній кількості, зменшується загальний обсяг кисню, що надходить у мозок, що призводить до неусвідомленого пробудження. Під час пробудження м’язовий тонус відновлюється, повертаючи нормальне дихання, і засинає людина заново. За ніч може бути близько сотні таких неусвідомлених пробуджень. В результаті людина прокидається втомленою, розбитою, млявою. Це і є синдром апное.

Які наслідки

Людина із СОАС погано спить, не висипається за ніч. Це впливає на повсякденне життя, знижуючи його якість. Падає продуктивність праці, людина частіше хворіє, зростають витрати на ліки.

Погане самопочуття вранці, головний біль, низька концентрація уваги, підвищення рівня стресу, депресії, і навіть аварії на дорогах – наслідки безсонних ночей, викликаних синдром апное.

Також у людей із СОАС підвищується ризик інфаркту та інсульту. Можливі зміни метаболізму, що тягнуть за собою небажану додаткову вагу та супутні ускладнення зі здоров’ям та якістю життя.

Тому важливо вчасно розпізнати та вирішити проблему, тим самим покращити якість свого життя та не допустити серйозних ускладнень зі здоров’ям.

Як розпізнати СОАС самостійно

Найчастіше на синдром апное страждають чоловіки. Жінки – в 3-8 разів менше схильні до цього розладу. Однак, коли настає менопауза, жіночий організм стає більш схильний до виникнення СОАС.

Наступні ознаки можуть бути провісником СОАС:

  • гучний хропіння уві сні;
  • почуття «розбитості» після нічного сну;
  • надмірна сонливість вдень;
  • підвищений артеріальний тиск;
  • низька працездатність;
  • часті стреси та депресії.

Якщо Ви чи Ваші рідні страждають від однієї чи кількох ознак, необхідно звернутися до фахівців для діагностики синдрому апное.

Діагностика апное

Своєчасна діагностика та лікування апное дозволять покращити якість Вашого життя та уникнути серйозних проблем зі здоров’ям у майбутньому.

Діагностика може проходити у кілька етапів:

  1. Консультація спеціаліста клініки та докладне анкетування.

Якщо після консультації та анкетування будуть підозри, що у вас СОАС, проводиться наступний етап.

  • Обстеження в домашніх умовах із використанням спеціальних датчиків.

Діагностика проводиться за допомогою портативного апарату із трьома датчиками. Ви зможете самостійно в домашніх умовах встановити датчики: два – на вказівний та безіменний палець, один – на грудну клітку. Установка виконується перед сном. Самі датчики не викликають дискомфорту та дозволять Вам спокійно заснути.

Використовуваний апарат – доступна альтернатива полісомнографії. Під час сну відбуватиметься діагностика параметрів діяльності органів та систем вашого організму, тільки не в лабораторії, а в домашніх комфортних для Вас умовах.

Апарат дозволить виміряти такі параметри:

  • частоту зупинки дихання;
  • кількість пробуджень за ніч;
  • рівень кисню у крові;
  • частоту серцебиття, виявити порушення серцевого ритму.

Лікування апное

У клініці доктора Буня лікування пацієнтів із СОАС проводиться за допомогою спеціальних капп.

Капи виготовляються для кожного пацієнта індивідуально, враховуючи конкретну клінічну ситуацію. Матеріал та форма капп відповідає анатомічним особливостям порожнини рота пацієнта. Звикання до капи та її носіння буде максимально комфортним.

Носіння капи дозволить усунути нічні пробудження, спричинені зупинкою дихання, хропіння та денну сонливість.

5/5 - (8 відгуків)