Що потрібно ЗНАТИ, якщо Ви збираєтесь встановлювати брекет систему

  • Лікування у лікаря-ортодонта передбачає обов’язкове відвідування терапевта-стоматолога для професійного чищення ротової порожнини кожні 3-6 місяців. Все це дозволить уникнути можливого ослаблення зубної емалі у разі недостатнього догляду за зубами, а також уникнути захворювань тканин періодонту.
  • Пацієнтам із супутніми захворюваннями тканин періодонту до початку ортодонтичного лікування, у процесі лікування та після його закінчення необхідне підтримуюче лікування у лікаря-періодонтолога.
  • Зуби, відновлені пломбувальним матеріалом, депульповані зуби, зуби з наявністю тріщин, дефектів емалі, мають підвищену крихкість, тому при знятті брекет-системи можливі відколи емалі, порушення безперервності пломбувального матеріалу аж до відколу частини коронки зуба.
  • Наявність депульпованих зубів ускладнює і трохи подовжує термін ортодонтичного лікування, тому що лікування проводиться дуже обережно, щоб не викликати можливих ускладнень з боку тканин, що оточують зуб.
  • Алергія. Про це слід одразу повідомити Вашого лікаря. Залежно від виразності алергічних проявів, ортодонт направить Вас на консультацію до лікаря-алерголога або сам поставить необхідні проби. При виборі брекетів перевагу надають титановим брекетам, які спеціально розроблені для людей з алергією на різні метали.
  • Проблеми з скронево-нижньощелепним суглобом вирішуються спільно з відповідним фахівцем. Необхідне повне обстеження суглобів для встановлення діагнозу. Часто правильне ортодонтичне лікування нормалізує положення головки суглобів, роботу жувальних м’язів, покращуючи їхній стан.
  • Комбіноване (ортодонто-хірургічне) лікування показане дорослим пацієнтам з різко вираженою (гнатичною) щелепною формою дистального, відкритого або мезіального прикусу. У таких випадках потрібна консультація хірурга-стоматолога.
  • При хронічних загальних захворюваннях необхідно повідомити лікаря-ортодонта, щоб він міг узгодити план лікування з Вашим лікарем і скоригувати план лікування.
  • Застосування позаротових апаратів (лицьових дуг; масок) можливе лише у спокійному стані, коли дитина спить, робить уроки, читає, дивиться телевізор тощо. Виключається їх застосування під час занять спортом та активних ігор, щоб уникнути можливості травми обличчя.
  • При найменшому дискомфорті, поломці, зміщенні ортодонтичного апарату необхідно негайно зв’язатися з лікарем.

Що потрібно робити, якщо вам встановили систему брекету:

  • Необхідно чистити зуби перед дзеркалом після кожного прийому їжі, використовуючи спеціальні зубні щітки та йоржики.
  • На час лікування слід відмовитись від вживання горіхів, насіння, поп корну, які можуть призвести до пошкодження апаратури.
  • Тверді овочі та фрукти, такі як морква, яблука, груші, відкушувати не можна, їх ріжуть на невеликі шматочки. Це стосується також жорсткого м’яса та будь-яких продуктів, які потребують відкушування.
  • У період лікування не вживають в’язкі продукти – халву, ірис, тому що від них важко очистити поверхню зубів і може статися відрив брекету.
  • Не можна завершувати прийом їжі солодощами, не можна жувати солодощі або смоктати солодкі льодяники в перервах між прийомами їжі, категорично не можна їсти солодке перед сном, оскільки виділення слини вночі зменшено і самоочищення ротової порожнини низьке – саме час для утворення каріозних порожнин.
  • Слід уникати вживання надмірно холодних або гарячих продуктів, оскільки різниця температур може призвести до відклеювання брекетів та погіршення властивостей ортодонтичного дроту.
  • При лікуванні естетичними брекетами, щоб уникнути їх фарбування, не слід вживати каву, міцний чай, смородинове варення і т.д.
  • Не слід турбуватися, якщо в перші – 3-7 днів після накладання апаратури виникає певний дискомфорт або болючі відчуття в області зубів, травмування слизової щік та губ. Для полегшення адаптації до апаратури брекети у цей період заклеюють спеціаьним воском.
  • У разі відклеювання брекету необхідно його зберегти і негайно домовитися з лікарем про прийом. Це ж стосується зміни положення зафіксованого ортодонтичного кільця.

Брекети DAMON CLEAR

Брекети DAMON CLEAR – це нові, повністю прозорі брекети для більш ефективного переміщення зубів.

Вони стійкі до зміни кольору та появи плям.

Контури їх гладкі, заокруглені для комфортного лікування..

Самолігуючі брекети

З появою новітніх технологій та методів лікування – Деймон – системи, показання до лікування без видалення зубів значно розширилися, а досягнення успішного результату стало легше, швидше, комфортніше, без застосування додаткових пристроїв (лицьових дуг, гвинтів, бамперів).

Система Damon – це самолігуюча (безлігатурна) система брекетів пасивного типу, найдосконаліша система брекетів у світі! Вона дозволяє:

  • Скоротити показання лікування із видаленням зубів;
  • Виключити шкідливий вплив на тканини періодонту;
  • Розширити показання ортодонтичного лікування хворих з хворобами періодонту;
  • Збільшити інтервали активації ортодонтичного апарату (не частіше 2-3 місяців);
  • Скоротити терміни лікування (середня тривалість 14-18 місяців) та кількість відвідувань (у середньому потрібно 7-10 відвідувань);
  • скоротити час робочої процедури;
  • Поліпшити гігієнічний стан ротової порожнини, знизити ризик ураження карієсом та запальних захворювань слизової оболонки порожнини рота;
  • Забезпечити комфорт для пацієнта завдяки швидкої адаптації.

Титанові брекети

Титанові брекети – гіпоалергенні брекети. Брекет Orthos Titanium 2 – найбільш біосумісні з доступних в даний час. Вони не містять нікелю, тому оптимальні для пацієнтів з алергією на цей метал. Але титанові брекети є лігатурними, а отже, не мають переваг самолігуючих систем (Damon System).

Прозорі брекети

Прозорі брекети (пластикові або сапфірові) вимагають підвищеного рівня гігієни, мають більшу товщину, ніж металеві брекети. Їх перевага – естетичність та практична непомітність на зубах пацієнта. Сапфірові брекети Inspire Ice визнані найпрозорішими з усіх відомих естетичних брекетів.

Внаслідок низки причин прозорі брекети мають обмежене застосування на нижній щелепі. Хорошим компромісом між естетикою та надійністю є комбінований апарат – прозорі брекети на верхній та металеві на нижній щелепі.

Лінгвальні брекети

Лінгвальні брекети фіксуються на внутрішню поверхню зубів. Це абсолютно невидимий ортодонтичний апарат. Ми пропонуємо два види лінгвальних брекетів: брекети (Incognito), які індивідуально виготовляються на кожен зуб пацієнта; а також стандартні брекети (STB) індивідуально встановлені для кожного зуба та пацієнта на спеціальному обладнанні та роботом індивідуально виготовлені дуги для них.

Індивідуальна лінгвальна брекет-система INCOGNITO це принципово нова лінгвальна брекет-система, яка має низку переваг:

  • плоскі, незначно виступають, що допомагає швидкій адаптації пацієнта – менше страждає дикція і не так сильно натирається язик;
  • індивідуальні брекети, що виготовляються на кожен зуб, а основа брекету дозволяє повторно точно приклеювати брекет;
  • гіпоалергенні брекети через спеціальний сплав, це хороша альтернатива для пацієнтів з алергією на нікель;

Для виготовлення лінгвальної системи Incognito ортодонт робить зліпки та відправляє їх до лабораторії TOP-Service (Німеччина). Після тривимірного сканування зліпків за допомогою комп’ютера виготовляються брекети, індивідуальні для кожного пацієнта. Основи брекетів точно повторюють лінгвальну поверхню зубів, тому брекети мають плоску маленьку форму. Завдяки індивідуальним дугам, які виготовляються спеціальним роботом, досягається бездоганне становище зубів у всіх трьох площинах.

Лікування йде швидко та комфортно, забезпечуючи ідеальне положення зубів.

Переваги лінгвальної техніки незаперечні: вона не порушує естетики обличчя та посмішки; не змінює профіль та контур губ, має елементи функціональних апаратів, що полегшує лікування глибокого прикусу. Лінгвальне лікування має індивідуальний підхід у розташуванні брекетів та згинання ортодонтичних дуг для кожного пацієнта із зубощелепними аномаліями. Між лінгвальними брекетами є менша відстань, ніж між зовнішніми, при цьому дротяні дуги працюють агресивніше, що значно скорочує терміни активного періоду лікування.

До недоліків лінгвальної техніки для пацієнта можна віднести складність адаптації в перші 2 – 8 тижнів і більше після встановлення апаратури в порожнині рота (порушення мови, жування), за рахунок зменшення простору для мови. Для лікаря-ортодонта – процедура непрямого наклеювання брекетів через неоднорідність лінгвальної поверхні зубів; часті відвідування (кожні два – три тижні); тимчасові витрати на встановлення брекетів, згинання індивідуальних дуг на кожному етапі лікування через ускладнений доступ та огляд лінгвальної поверхні зубів; та фінансові витрати на придбання спеціальних апаратів та інструментарію.

З якого віку можна встановлювати брекети?

З 12ти років.

Чи можна використовувати елайнери у всіх випадках?

Ні, в деяких випадках потрібно застосовувати брекет – систему.

5/5 - (9 відгуків)