Виправлення прикусу елайнерами

Красиві та здорові зуби можна визначити не лише за кольором емалі, але й за становищем зубів у щелепному ряду. Насправді навіть незначне відхилення вже є дефектом, який може вплинути на загальний стан ротової порожнини і навіть травної системи, саме тому в стоматології існує не один, а кілька варіантів виправлення прикусу. На одному ряду з системою брекет можна поставити таку конструкцію, як елайнери.

Елайнери є різновидом кап, зовні вони виглядають як прозора порожня щелепа або чохол на зубний ряд. Така конструкція виконується із пластику або силікону і є досить міцною та жорсткою, тому можна відчути, як щільно вона прилягає до зубів. Елайнери застосовуються для виправлення прикусу, оскільки сама жорстка конструкція при правильному виконанні чинить тиск на зубний ряд. Як відомо, у будь-якому віці зуби рухливі, тому навіть мінімальний тиск протягом тривалого часу змінює напрямок росту зубів, вибудовуючи їх у рівний ряд.

Встановлення елайнерів

Перед початком лікування проводять діагностику (зліпки, рентгенівські знімки, фото). Після обробки отриманих даних лікар розробляє індивідуальний план лікування. Ортодонт демонструє пацієнту передбачуваний результат у форматі 3D. Далі зліпки відправляються до спеціалізованої лабораторії до Сполучених Штатів Америки, де вони протягом 4-5 тижнів піддаються комп’ютерній обробці, моделюванню та виготовленню капп. Далі набір капп пересилається до нашої клініки разом із друкованою моделлю кінцевого результату лікування. Ви зможете відразу побачити як виглядатимуть Ваші зуби наприкінці лікування!

Загальна кількість елайнерів залежить від складності клінічної ситуації у роті. Елайнери видаються ортодонтом пацієнтові зі спеціальною інструкцією щодо використання. Капи необхідно носити 20-22 години на день, знімаючи їх тільки на час їжі та чищення зубів. Щомісяця Ви приходите до нас на контрольний огляд та отримуєте новий комплект капп на наступний місяць. Тривалість лікування становить від 2-3 місяців до 1 року.

Основними показаннями до застосування є:

  • Широкі міжзубні проміжки, або діастема та трема.

Така проблема характерна для передніх зубів, найчастіше для центральних різців, проте можлива і більш важка ситуація, коли широкі щілини присутні і між іклами та жувальними зубами. В останньому випадку для ротової порожнини характерні дрібні та вузькі зуби.

  • Неправильне положення зубів щодо всього ряду.

Це може бути виправлення положення всього ряду при дистальному, мезіальному, перехресному або відкритому прикусі. Також іноді проблема стосується лише кількох зубів, які видаються із ряду трохи вперед чи назад.

  • Скрученість зубів та поворот зуба.

Зазвичай ця проблема виникає в період зміни молочних зубів, але вирішення проблеми починається лише у віці 18 років і більше, коли людина розуміє наявність аномального становища зуба.

  • Закріплює ефект, отриманий при користуванні брекет-системою.

Іноді знімну конструкцію призначають людям, які вже пройшли курс лікування неправильного прикусу. Також зуби залишаються рухливими, після зняття конструкції вони прагнуть повернутися до попереднього положення. Повторна установка брекетів вважається неприйнятною, тому, щоб запобігти зміні положення зубів, стоматолог може рекомендувати періодично носити елайнер. В такому випадку достатньо однієї конструкції на довгі роки.

Обмеження на використання елайнерів

Система Orthosnap рекомендована пацієнтам віком від 12 років і старше, у яких закінчилося активне зростання щелеп. Однак застосування елайнерів обмежене і допускається не завжди, а лише при незначних поворотах зубів, коли не потрібне виправлення прикусу в цілому.

Визначитись у виборі ортодонтичної системи, і вирішити яка Вам підходить, кожен пацієнт може тільки після консультації ортодонта, на якій докладно вам розкажуть про кожну систему та її можливості у вашій конкретній ситуації.

Детальну консультацію щодо застосування елайнерів можна отримати у нас у клініці доктора Буня.

Чи можна вирішити всі проблеми з прикусом елайнерами?

Ні, в деяких випадках необхідно застосовувати брекет – систему.

Скільки часу необхідно носити капи після лікування елайнерами?

Приблизно 3 роки.

5/5 - (14 відгуків)