Пластинка для зубів – це стоматологічна конструкція, що дозволяє усунути незначні нерівності зубного ряду та виправити неправильний прикус у підлітків та дітей. Основа пластинки із пластику доповнюється металевими компонентами, виконаними у вигляді невеликих гачків, дуг та гвинтів.

Зазвичай, пластини використовуються для виправлення прикусу у дітей віком не більше 12 років. Це зумовлено тим фактом, що саме до цього віку формується щелепа і вона може легко піддаватися різним коригуванням. Набагато рідше такі пластини встановлюються дорослим пацієнтам. Це робиться для закріплення результатів після вирівнювання зубів брекет-системою.

Зубні пластинки можуть бути:

 • Знімними. Застосовуються для корекції незначних порушень. Пластикова основа пластини щільно прилягає до піднебіння та прикріплюється до зубів за допомогою спеціальних металевих гачків. Для щоденної гігієни ці системи легко знімаються і надягаються. Найчастіше такі конструкції встановлюють дітям.
 • Незнімними. Застосовуються при більш суттєвих дефектах. Незнімні пластини зовні схожі на брекети. Вони також складаються з металевих замків, з’єднаних між особливою дугою. Застосовуються для виправлення прикусу у дітей та дорослих.

Показання до застосування

Знімні пластини для зубів можуть використовуватися для:

 • корекції форми нижньої чи верхньої щелепи,
 • утримання зубів у необхідному положенні,
 • виправлення положення деяких зубів,
 • формування правильного прикусу під час зміни молочних зубів на постійні,
 • закріплення одержаних результатів при знятті брекет-систем.

Як відбувається встановлення пластини

Оскільки дані конструкції виробляються індивідуально для кожного пацієнта, від першого звернення до ортодонта до процедури встановлення пластини може пройти 2-3 тижні. На першому етапі необхідно зробити знімок щелепи пацієнта-це дозволить точно діагностувати причину неправильного формування зубного ряду. Після цього роблять зліпки, завдяки яким зубний технік виготовить пластину, яка повністю повторить рельєф ясен та контур зубного ряду.

Рекомендації під час лікування пластиною

Щоб лікування ортодонтичною пластиною було максимально ефективним, потрібно дотримуватись наступних правил:

 • Постійно носити пластинку, якщо немає інших показань від ортодонта. Знімати пластину можна тільки для чищення зубів або прийому їжі.
 • Періодично самостійно підтягувати гвинт.

Обов’язково звернутися до вашого лікаря:

 • Якщо пластина у процесі лікування деформувалася. Не можна робити корекцію пластини самостійно.
 • Якщо на зубах почав утворюватися наліт чи зубний камінь. Своєчасне звернення до стоматолога запобігатиме утворенню карієсу та запаленню ясен.

Консультація ортодонта у стоматології доктора Буня допоможе визначити, який спосіб виправлення прикусу є оптимальним у вашому випадку. Записуйтесь на прийом!

5/5 - (8 відгуків)