Коронка дозволяє відновити форму та жувальні функції зуба. Це зубний протез, мета якого – відновити те, що залишилося від зуба або замінити його повністю. Тому розрізняють коронки, які встановлюються на зуб та імплантат.

Якщо зуб зберегти не вдалося, то пацієнту встановлюють спочатку імплант, а потім в нього коронку. Якщо зуб зберігся, але дуже пошкоджений, його відновлюють. Пломбують кореневі канали та обточують з кожного боку на 1-2 мм під установку коронки.

Поставити коронку у Львові можуть у разі, якщо зуб схильний до підвищеного стирання або щоб приховати щілину між зубами.

Коронка може бути одиночна – використовується для заміни чи відновлення одного зуба. Або може входити до складу мостоподібного протезу. Такий протез дозволяє відновити два-три поспіль відсутні зуби.

Коронки використовуються з кількох причин:

  • Для відновлення анатомічної форми при протезуванні передніх та бічних зубів.
  • Для відновлення функцій зуба.
  • Для покращення естетичного вигляду зуба.
  • Для фіксації незнімних (мостоподібних) протезів, як їхня складова частина.

Виготовляють коронки з металу, кераміки, металокераміки, пластмаси та їх поєднання.

Металеві коронки на зуби у Львові

Поставити металеву коронку краще на жувальні зуби. Причина її не естетичний зовнішній вигляд. Мабуть, це найбільший недолік.

Металева коронка довговічна, міцна, не піддається корозії, має мінімальну дію на сусідні зуби.

Причиною відмови від металевої коронки може стати алергія на метал, можливість виникнення гальванічного ефекту та підвищені вимоги до естетики зубного ряду.

Всі наступні коронки повинні бути виготовлені з того ж металу. Інакше у роті можуть відчуватися присмак металу та печіння (наслідок гальванічних реакцій).

Металокерамічна коронка

Основа такої коронки виготовляється з металу чи сплавів, а зовнішній шар покривається керамікою. Завдяки цьому досягається баланс між міцністю та естетичним зовнішнім виглядом. Металокерамічну коронку складно візуально відрізнити від справжнього зуба.

Також до переваг варто віднести довговічність. Коронка прослужить 7-10 років.

Перед установкою металокерамічної коронки коронки необхідно видалити нерв зуба.

Згодом на конструкції можуть з’являтися сколи, тріщини. Цей недолік може виникнути, якщо коронку виготовлено з неякісних матеріалів або неправильно встановлено.

У роботі ми використовуємо лише перевірені часом якісні матеріали. А досвід фахівців, які встановлюватимуть вам коронку, понад 20 років!

Керамічні коронки

Безметалова керамічна коронка – це перш за все висока естетичність. Зуб із такої коронки неможливо відрізнити від натурального.

Найчастіше використовують 3 види матеріалу: пресовану кераміку, оксид алюмінію, діоксид цирконію.

Коронка із пресованої кераміки. Має найвищі естетичні властивості і високу міцність, може витримати великі жувальні навантаження. Тому ставлять їх зазвичай на жувальні зуби. Середній термін служби – 5-10 років.

Коронка із оксиду алюмінію. Добре підходять для відновлення передніх зубів. Мають хороші естетичні властивості і при цьому досить міцні. Прослужать 10-15 років. З часом не темніють і не втрачають естетичність.

Коронка із оксиду цирконію. Найбільш міцні керамічні коронки. Можуть прослужити до 20 років. При цьому виглядають естетично, їх не відрізнити від натуральних зубів.

Коронка із пластмаси, металопластмаси

З цих матеріалів виготовляють тимчасові коронки. Як правило, їх встановлюють на імплантат у період його приготування. Потім замінюють постійною коронкою.

Досвідчений лікар – запорука успішного результату

Фахівці стоматології доктора Буня мають найвищий рівень кваліфікації та великий клінічний досвід, що забезпечує надійний результат. Наші лікарі постійно підвищують свій рівень, навчаючись на курсах, впроваджуючи новітні досягнення стоматології у свою роботу.

В арсеналі лікарів високоякісне сучасне обладнання, яке дозволяє проводити точну діагностику, уникнути ускладнень та гарантує пацієнтові надійний результат.

5/5 - (9 відгуків)