Здорова та білосніжна усмішка – це запорука впевненості в собі для будь-якої людини. Щоб зробити свою посмішку чарівною, можна провести відбілювання зубів у домашніх умовах. Це цілком безпечна та ефективна процедура, результати якої радуватимуть не менше року. Суть даного методу полягає у носінні кап. Однак для початку варто відвідати стоматолога, щоб зробити огляд ротової порожнини та отримати професійні рекомендації щодо процедури відбілювання.

Рекомендації та протипоказання

У ряді випадків домашнє відбілювання просто рекомендовано:

 • зміна кольору емалі через вік;
 • колір зубів змінився після тривалого куріння та вживання кави;
 • потемніння зубів, пов’язане із прийомом антибіотиків;
 • пігментація на емалі.

Також існують випадки, коли домашнє відбілювання протипоказане:

 • період лактації та вагітності;
 • коли пацієнт молодше 18 років;
 • проблеми ротової порожнини, карієс;
 • наявність брекет-системи;
 • курс хіміотерапії, онкологічні захворювання та цукровий діабет;
 • яскраві алергічні реакції на ті чи інші компоненти відбілюючого засобу.

Запишіться на консультацію до стоматолога, щоб відбілити зуби в домашніх умовах без шкоди для здоров’я.

Відбілюємо зуби за допомогою кап

Що ж таке відбілююча капа? Даний пристрій є знімною накладкою з порожниною, виконаною з силікону або пластику. Всередину наливають спеціальний засіб, що складається з карбаміду або перекису водню. Внаслідок хімічної реакції препарат освітлює потемніння емалі зубів.

Пацієнт може одягати капи у час, коли дозволяє ситуація. Коли вони вдягнені не можна пити і їсти. Найзручніше використовувати капи вночі. Вже через 10-14 днів можна буде помітити результат домашнього відбілювання за умови щоденного використання.

Існує кілька видів кап:

 • Звичайні ­-коштують зовсім недорого, тому мають великий попит. Але такі капи мають стандартний розмір, тому найчастіше викликають дискомфорт при носінні.
 • Індивідуальні- виготовляють на замовлення, після того, як пацієнту зроблять модель зубного ряду. Такі пристрої ідеально повторюють прикус і форму зубів, тому вони найбільш зручні.
 • Термопластичні капи набувають форми зубного ряду після того, як пройдуть термообробку за допомогою гарячої води. Це відбувається за рахунок особливого пластику, який стає пластичним за високих температур.

Після використання капи обов’язково добре обполіскують і чистять зубною щіткою, але без пасти. Пристрій повинен зберігатися у спеціальному футлярі.

Процедура виготовлення кап

Стоматолог займається виготовленням індивідуальних кап, а сама процедура відбувається у кілька етапів.

 1. Лікар проводить огляд пацієнта та збирання анамнезу, після чого робить висновок – чи можна людині проводити домашнє відбілювання зубів.
 2. Якщо потрібно, то стоматолог проводить професійне чищення, лікування карієсу та загалом оздоровлення ротової порожнини.
 3. Робить відбитки зубів пацієнта. Роботу потрібно проводити дуже скрупульозно, щоб капи точно повторювали анатомію кожного зуба.
 4. Відбитки передаються до лабораторії, де відливають деталі. Потім капи збирають воєдино і надають остаточної форми. При цьому їхня товщина не більше одного міліметра.
 5. Готові пристрої отримує лікар, щоб потім провести примірку на пацієнті. Іноді капи вимагають невеликого доопрацювання.

Давно мріяли про чарівну посмішку, фахівці нашої стоматології вам обов’язково допоможуть. Наші лікарі проведуть професійну консультацію, дадуть відповідь на важливі питання та проведуть процедуру якнайкраще.

5/5 - (10 відгуків)